ABD'de ilk kez bir okula ateş açan gencin ebeveynleri hapis cezasına çarptırıldı

Oğullarına erken Noel hediyesi olarak silahı satın alan Jennifer Crumbley ve kocası James, ABD'de çocuklarının eylemlerinden dolayı adam öldürme suçundan hüküm giyen ilk ebeveynler oldu.

REKLAM

ABD'nin Michigan eyaletinde okul saldırısını gerçekleştiren gencin anne ve babasına 10 ve 15 yıl hapis cezası verildi.

Oğullarına erken Noel hediyesi olarak silahı satın alan Jennifer Crumbley ve kocası James, ABD'de çocuklarının eylemlerinden dolayı adam öldürme suçundan hüküm giyen ilk ebeveynler oldu.

Şu anda 17 yaşında olan oğulları Ethan, 30 Kasım 2021'de Detroit'in 72 kilometre kuzeyindeki Oxford Lisesi'nde dört öğrenciyi öldüren ve yedi kişiyi yaralayan silahlı saldırı nedeniyle ömür boyu hapis cezasını çekiyor.

Kurban yakınlarının da katıldığı duruşmada Yargıç Cheryl Matthews şunları söyledi: “Bu mahkumiyetler kötü ebeveynlikle ilgili değil. Bu mahkumiyetler, yaklaşmakta olan bir treni durdurabilecek eylem eksikliğini doğruluyor.” Dedi.

Öldürülen öğrencilerden biri olan 17 yaşındaki Madisyn Baldwin'in annesi Nicole Beausoleil, cezanın verilmesinden önce mahkemede Crumble'lara şöyle seslendi: “Oğlunuz benim kızımı öldürmekle kalmadı, ikiniz de aynısını yaptınız.” Dedi.

Yargıç cezayı açıklamadan önce Crumbley'ler kurbanların ailelerine ve mahkemeye seslendi.

46 yaşındaki Jennifer Cumbley şunları söyledi: “Bugün sizden af ​​dilemek için değil, bunun mümkün olmadığını bildiğim için sebep olduğum acıdan dolayı en içten özürlerimi ifade etmek için buradayım. Hayatımın geri kalanını kendi içsel yalnızlığımda geçireceğim. “. hapishane.” dedi.

47 yaşındaki James Crumbley ailelere şunları söyledi: “Size onun aklından neler geçtiğini veya ne olacağını bilmeyi ne kadar çok istediğimi anlatamam çünkü kesinlikle pek çok şeyi farklı yapardım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir