Airbnb, izinsiz ev partilerini engellemek için “parti karşıtı teknolojiyi” kullanacağını açıkladı

Konaklama platformu Airbnb, izinsiz parti düzenleyen ve rezervasyon yaptıkları eve zarar veren misafirlere karşı “parti karşıtı teknoloji” kullanacağını söyledi.

REKLAM

Konaklama platformu Airbnb, izinsiz parti düzenleyen ve rezervasyon yaptıkları eve zarar veren misafirlere karşı “parti karşıtı teknoloji” kullanacağını söyledi.

Başlangıçta ABD ve Kanada'da kullanıma sunulacak yeni teknolojinin Ekim ayından bu yana Avustralya'da test edildiği bildiriliyor.

Airbnb yaptığı açıklamada, “Asıl amacımız, kötü aktörlerin ev sahiplerimizi, komşularını ve hizmet ettiğimiz toplulukları olumsuz yönde etkileyen yetkisiz kişileri gözaltına almasını önlemektir” dedi.

Şirket, anti-parti teknolojisi kapsamında “olumlu değerlendirmeleri, misafirin Airbnb'de kaldığı süreyi, seyahat süresini, arama listesinin kayıtlı olduğu yerden uzaklığı ve arama listesinin kayıtlı olup olmadığını” inceleyeceğini belirtti. Rezervasyonun bir partiye ev sahipliği yapmak için yapılıp yapılmadığını belirlemek için “hafta içi veya hafta sonudur”.

Airbnb, Kovid-19 salgınına kadar ev sahiplerinin izni olduğu sürece ev partilerine izin veriyordu ancak izinsiz partiler her zaman yasaktı.

Platform, 2019'da açık davetli ev partilerini yasakladı ve evlerini sürekli olarak partiler için kiralayan ev sahiplerini platformdan çıkardı. 2020 yılında ev partilerinde yaşanan önemli artışın ardından tüm parti ve etkinlikler geçici olarak yasaklandı. Haziran 2020'de bu yasak kalıcı hale geldi.

Parti karşıtı teknolojinin test edildiği Avustralya'da bu tür izinsiz partilerin yüzde 35 oranında azaldığı bildirildi.

Airbnb, “Bu teknoloji, komşularına saygı duyan ve evlerinin hasar görmesini veya yetkisiz veya rahatsız edici taraflar nedeniyle başka sorunlar yaşamasını istemeyen ev sahiplerimize olan bağlılığımızın bir parçasıdır” dedi. dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir