ASEV TSM korosundan unutulmaz Yeşilçam konseri – KÜLTÜR SANAT

Ulaş Bayam Açık Hava Tiyatrosu'nda düzenlenen konsere müzikseverler yoğun ilgi gösterdi. İki bölümden oluşan ve 26 şarkının seslendirildiği konser, koronun 'Bir Garip Yolcuyum' adlı eseri seslendirmesiyle başladı. Kimi zaman koro kimi zaman solist olarak seslendirilen şarkılara, açık hava tiyatrosunu dolduran müzikseverler eşlik etti.

Dev koro ayakta alkışlandı
Konserin bir bölümünde koro şefi Barış Doğan bir sürpriz yaparak “Dilek Taşı” şarkısını solist olarak seslendirdi. Şef Barış Doğan'ın sahneye davet ettiği Aliağa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdür Yardımcısı Serap Cerrahoğlu, söylediği “Eski Dostlar” şarkısıyla izleyenleri büyüledi. Film müziklerini Yeşilçam'ın bestelediği konser, koronun “Gönül Penceresinden” ve “Fesuphanallah” operalarını seslendirmesiyle sona erdi. Konserin sonunda dev koro dakikalarca ayakta alkışlandı.

Öztürk'ten Aliağa'lı sanatseverlere teşekkür
Gecenin sonunda Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Öztürk ve Ege Devlet Üniversitesi Türk Musikisi Konservatuarı şefi sahneye davet edildi. Barış Doğan'a çiçek verdi. Öztürk, şunları söyledi: “Sanata gönül veren, emek veren koromuzu tebrik ediyorum. Bize böyle güzel bir gece yaşattıkları için her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Aliağa sevgisiyle koromuza ve Aliağa'ya hizmet eden koro yönetmenimiz Barış Doğan'a şükranlarımı sunuyorum. “Aliağa'mızın kültür ve sanat kenti haline gelmesinde öncü rol oynayan, bizi etkinliklerde yalnız bırakmayan sanatsever Aliağalı hemşehrilerimize de şükranlarımı sunuyorum” dedi.
Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir