Binance, Bitcoin Ordinallerine Desteğini Kesti

Binance, Bitcoin (BTC) misli olmayan tokenleri (NFT'ler) piyasaya sunduktan birkaç ay sonra desteğini sonlandıracak.

Binance, 4 Nisan'da yayınlanan bir blog yazısında Binance NFT Pazaryeri'nde “ürün tekliflerini basitleştirme” çabalarını duyurdu. Bu çabaların bir parçası olarak borsanın pazarı, 18 Nisan'dan itibaren Bitcoin Ordinal alım satımını ve yatırmayı desteklemeyi bırakacak.

“Kullanıcıların Bitcoin NFT'lerini 18.05.2024 00:00'dan (UTC) önce Bitcoin ağı aracılığıyla Binance NFT Pazaryeri'nden çekmeleri teşvik ediliyor.”

Ek olarak Binance NFT Marketplace, 10 Nisan 2024'ten sonra Bitcoin NFT'leriyle ilgili airdrop'lar, avantajlar ve hizmetler sunmayı bırakacak.

Bitcoin NFT'leri olarak da bilinen Bitcoin Ordinalleri, sanat eseri, metin veya video gibi dijital içeriklerin doğrudan Bitcoin blok zincirine yazılmasına olanak tanır. Veri gömme bir süredir Bitcoin protokolünün bir parçasıydı ancak 2022 sonlarında Ordinallerin ortaya çıkmasıyla popülaritesi arttı. Casey Rodarmor tarafından oluşturulan bu protokol, Ethereum'unkine benzer şekilde benzersiz dijital sanatın doğrudan Bitcoin işlemlerine yerleştirilmesine olanak tanıyor. Değiştirilemez tokenlar (NFT'ler).

Binance, airdrop koşullarını karşılayan Runestone NFT kullanıcılarına tokenlarını 10 Nisan'a kadar çekmeleri tavsiye edildiğini özellikle belirtti.

Blogda şöyle yazıyor: “Kullanıcıların, 04/10/2024 tarihinden sonra ilgili tokenları, yardımcı programları ve avantajları alma fırsatına sahip olmalarını sağlamak için bu NFT'leri 04/10/2024 saat 10:00'a (UTC) kadar toplamaları tavsiye edilir.” postalamak. ” söylendi.

Karar camiada sürpriz oldu. Sadece bir yıl önce Binance, Mayıs 2023'te Bitcoin NFT'leri için destek ekleyerek ekosistemini Bitcoin ağına genişletti ve koleksiyonculara daha fazla fırsat vaat etti.

Yüksek hacimli NFT işlemleri, Bitcoin ağını başlangıcından bu yana birkaç kez tıkadı, zincirde giderek daha fazla işlem doğrulandıkça ücretleri artırdı ve işlem sürelerini yavaşlattı.

Dune Analytics'in verilerine göre ağın bugüne kadar 64 milyondan fazla abonesi var ve 423 milyon dolardan fazla işlem ücreti elde etti.

Bitcoin ağında muhteşem paylaşımlar. Kaynak: Dune analizi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir