Burak Yılmaz: Türk hakem istiyorum

genişletmek

KAYNAKCnnturk.com

Trendyol Süper Lig'in 36. haftasında Kayserispor, deplasmanda F.Bahçe'ye 3-0 yenildi. Maçın ardından Kayserispor Teknik Direktörü Burak Yılmaz basına açıklama yaptı.

Maçı değerlendiren Yılmaz, şunları söyledi: “Fenerbahçe karşısında elimizden geleni yaptık. F.Bahçe'nin özel oyuncuları var, iyi oyuncuları var. Bazı şeyleri kabul etmeden meydan okumaya geldik. Bu bizim gücümüzdür. Bu nedenle onları tebrik ediyorum” dedi.

“TÜRK HAKEM İSTİYORUM”

Türk hakem istediğini belirten Yılmaz, şöyle konuştu: “Aslında çok ilginç bir şampiyona. Şampiyonlukla ilgili çok şey söylemek istiyorum ama şampiyona bittikten sonra söylemek istiyorum. İlişkileri biliyoruz, hakemler var, onlar var, bunlar var. Ben de birçok şey söylemek istiyorum. Ben Türk hakem istiyorum. VAR'a yabancı hakemleri kabul etmiyorum. Bu ülkenin bir evladı olarak hakemlerimin hata yapsalar bile hata yapmasını isterim. Demek ki bazı maçlara yabancı VAR, bazı maçlara Türk VAR, geçen hafta en önemli maçlara Türkçe, bazı maçlara da yabancı VAR… Bunlar mutlaka incelenmesi gereken şeyler. Yabancı hakemlerin buraya gelmesi Türk hakemler için hakarettir, aşağılamadır. “Bu işi yapamazsın” veya “Kötü niyetle yapıyorsun” anlamına gelir. Bu yüzden kabul etmiyorum. Biz insanımıza değer veriyoruz, hakemlerimize değer veriyoruz. Bugün yenilen ilk gole katkı sağladılar, bunu konuşmaya gerek yok. Ancak yeteri kadar güçlü olmadığımızı bilmeliyiz. Önümüzdeki hafta final maçımız olacak. Gelecek hafta kazanıp ligde kalmayı umuyoruz” dedi.

F.Bahçe, Kayserispor karşısında zirve arayışına devam ediyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir