Dev derbi iptal edilseydi ne olurdu? F.Bahçe 6 oyuncuyla kalırsa işte olacaklar… Futbol

F.Bahçe ile Galatasaray bu akşam Süper Kupa finalinde karşı karşıya gelecek. Maçta derbiden çok, F.Bahçe boykotu suçlamaları hakim. F.Bahçe başkan yardımcısı Erol Bilecik'in “90 dakikalık maç olmayacak” açıklamasının ardından Fener'in ne yapacağı merak konusu oldu. U19 takımıyla final oynayacak olan F.Bahçe'nin en çok tartışılan konusu ise maça 9 oyuncuyla başlayıp maçın tatil edilmesi. Peki böyle bir senaryoda ne olacak?

ASKIYA ALINACAK VE YENİLGİ KABUL EDİLECEK

Statüye göre bir takımın en az 9 oyuncuyla oynaması gerekiyor. Maç sırasında takım sayısının 6'ya düşmesi durumunda maç tatil edilir ve bu durum hükmen mağlup olmayı gerektiren durumlardan biri olarak kabul edilir.

Güvenlik nedeniyle ertelenen maçların hükmen mağlup edilmesi kararı TFF Yönetim Kurulu'na aitken, diğer nedenlerle tamamlanmayan maçlar için bu kararı verme yetkisi disiplin kurullarına aittir.

Sonuç olarak, F.Bahçe U19 takımının sahada 9 oyuncusu varsa ve sakatlık ya da kırmızı kart nedeniyle 7'nin altına düşmesi durumunda hakem maçı devam ettiremez ve yarıda keser.

hkk

Söz konusu senaryoda Galatasaray'ın kupayı kaldırması mümkün olmayacak çünkü maçla ilgili karar daha sonra TFF tarafından verilecek.

Hakem raporunda, maç boyunca F.Bahçe'de 7'den az oyuncu kaldığı için maçın tamamlanmadığı belirtiliyor.

Duruşmanın ardından PFDK, hakem raporuna göre müsadere kararını veriyor.

F.Bahçe Kulübü, PFDK'nın alacağı kararı Tahkim Kurulu'na sunabilecek.

(Fan)

Gerçek zamanlı puanlama
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
90 dakikalık bir maç olmayacak90 dakikalık bir maç olmayacak
Okan Buruk'tan Süper Kupa öncesi olağanüstü açıklamalar!  O sözlerle konuştu: 'İlk kez duydum'Okan Buruk'tan Süper Kupa öncesi olağanüstü açıklamalar! O sözlerle konuştu: 'İlk kez duydum'
Diyarbakır'da yaptı, İcardi paylaştı!Diyarbakır'da yaptı, İcardi paylaştı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir