Dışişleri Bakanlığı'ndan 'refah' açıklaması! İsrail'i çekilmeye çağırıyorum

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Öncü Keçeli, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi.

Keçeli, Gazze'deki yıkımın ve kanın sona ermesine doğru olumlu bir gelişme yaşansa da İsrail'in Refah'taki saldırılarının artmasının “Netanyahu hükümetinin iyi niyetle hareket etmediğini bir kez daha gösterdiğini” belirterek, şunları kaydetti: “Refah'a operasyon Sadece bölgeyi değil tüm bölgeyi etkileyecek” dedi.

HAMASA SONLANDIRMA TEKLİFİNİ ONAYLADI

Hamas hareketinin siyasi büro başkanı İsmail Haniye, dün Katar ve Mısır'a Gazze Şeridi'nde ateşkes anlaşmasına ilişkin önerilerini onayladığını bildirdi.

Hamas'ın Katar ve Mısır'ın öne sürdüğü “ateşkes önerilerini” onayladığını açıklamasının ardından İsrail savaş kabinesi Refah'a yönelik saldırılara devam etme kararı aldı.

İsrail ordusu, 6 Mayıs'ta yaptığı açıklamada, zorla yerinden edilen Filistinlilerin sığındığı Refah'ın doğusundaki bazı mahallelerin boşaltılması çağrısında bulunmuş ve bu sabah Mısır'ın kara saldırısıyla sınır kapısının Gazze tarafını işgal ettiğini duyurmuştu. Gazze'nin Refah bölgesinde.

İsrail'in 7 Ekim 2023'ten bu yana Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarında en az 14.944'ü çocuk ve 9.849'u kadın olmak üzere 34.789 Filistinli öldürüldü, 78.204 kişi de yaralandı.

Enkaz altında hâlâ binlerce kişinin öldüğü söylenirken sivil altyapı da tahrip ediliyor, insanların sığındığı hastaneler ve eğitim kurumları hedef alınıyor.

Kaynak: AABu içerik Recep Demircan tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Okul müdürünü vurup video paylaştı!  Okul müdürünü vurup video paylaştı! “Onu başından vurdum”
    Lancome, Calvin Klein ve Hugo Boss parfümleri ŞOK'a geliyor!  ŞOK 8 Mayıs 2024 tarihli güncel ürünler kataloğu Lancome, Calvin Klein ve Hugo Boss parfümleri ŞOK'a geliyor! ŞOK 8 Mayıs 2024 tarihli güncel ürünler kataloğu
Yıllardır akciğerini çantasında taşıyor!  Herkesi uyardı: Yıllardır akciğerini çantasında taşıyor! Herkesi uyardı: “Lütfen bunu yapmayın”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir