'Her şey paylaşılmalı, telefon kayıtları, mesajlar incelenmeli' Futbol

Galatasaray Sportif AŞ Başkan Yardımcısı Erden Timur, sarı-kırmızılı takımın Antalya kampında basın toplantısı düzenledi. Timur, MHK toplantısında görüntülere ilişkin de açıklamalarda bulundu.

“MANİPÜLASYON İŞİ TAMAMEN FARKLI BİR NOKTAYA GÖTÜRÜYOR”

Timur'un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:
“Gerçekten beğenilen ve 90+ aralığında 8-10 puan alan bir takım var. Her hatadan sonra mağdurmuş gibi açıklamalar yapıyorlar. Kendileriyle ilgili hata yapsalar kendilerini eleştiriyorlar. Bütün bu manipülasyonlar, sebep bulmak için yapılıyor.” İmkansız Şampiyonalar bunu bambaşka bir seviyeye taşıyor.”

“Bu kaygı imparatorluğu yıkılmadan, psikolojik baskılarla insanlara uygulanan zulüm sona ermeden bu sorunu çözemeyiz. 'Futbola temiz eller başlamalı' diye çağrıda bulunduk. TFF'den konuyla ilgili resmi talepte bulunduk. elimizdeki eşyalar” dedi o zamanlar. Toplumu rahatlatmak lazım. Aynı çağrıyı defalarca yapacağım. Her zaman.” “Her şey açıklanmalı, her şey paylaşılmalı. Biz onu istiyoruz. Telefon kayıtları ve mesajlar incelenmelidir. “

TFF, MHK TOPLANTISI GÖRÜNTÜLERİNİ YAYINLADI

Türkiye Futbol Federasyonu, 1 Mart 2024 Cuma günü Merkez Hakem Kurulu toplantısının görüntülerini yayınladı. Türkiye Futbol Federasyonu'nun yayınladığı görüntülerde, Galatasaray-Antalyaspor maçında Tete'ye verilen penaltının tartışmalı yerine ilişkin değerlendirmeler yapıldı. Paylaşıldı.

Toplantıda Tete'ye uygulanan yaptırımın “basit” olduğu belirtildi.

Galatasaray – Antalyaspor maçında Tete'ye verilen penaltının yeri ile ilgili tartışma şöyle:

Pawel Gil: “Hakemin kararı kaldı. Şimdi açıp bakıyoruz. Bu açıdan net değil. Elimizde 4 görüntü var, hiçbiri defansın faul yaptığına dair net bir görüntü vermiyor. VAR müdahale etti. İşte VAR çağırıyor, VAR sadece teması gösteriyor. Defalarca söyledik, temas başlı başına faul değil. Temasa ve sonuca bakalım. Bu oyuncunun bu kadar hafif bir temastan sonra kendini bu kadar yoğun bir şekilde yere atması çok saçma. Hayatın normal akışıyla bağdaşmıyor. VAR çok kötü müdahale ediyor ve hakeme sesleniyor: “Çok net söylemiyorum, hakemin açık ve bariz hatasıdır. VAR'ın müdahale etmesi gereken açık ve net bir hata değil.”

Hugh Dallas: “Hakemlerin hata yapması çoğu zaman hatalı pozisyonlarından kaynaklanmaktadır. Abdülkadir sen pozisyonu çok iyi bir açıdan görüyorsun, elit bir hakeme yakışır. Sadece sana sormak istiyorum lütfen.” Bana sahada ne gördüğünü, VAR'da ne gördüğünü söyle ve arada “Vay be, nasılım?”, “Büyük bir hata mı yaptım?”. Ne söylediğini söyle ve fikrini değiştirdin mi? akıl?

Abdülkadir Bitigen: “Burada harika bir yerim vardı. Top bir anda defansın önüne geçince ikili kavga oldu, 11 numaralı oyuncu yolumu kesti, temas noktasını göremedim. Sonra VAR hakemine dedim ki” ben göremiyordum. O da pozisyona bakmaya başladı. Sonra teması gördü, ATP'ye baktıktan sonra beni ekrana davet edeceğini söyledi. ATP'ye gittikten sonra bana noktayı gösterdi. Yavaş çekimde bana önce topla oynayan hücum oyuncusunu gösterdi, sonra geç müdahale olarak mavili oyuncunun ayağının hareket yapıp rakibe dokunduğunu gösterdi, sonra da normal hızda izlettirdi. Emin olun kime dokundu, “Yakın çekim istedim. Saldırgan topla oynuyordu, ardından diğer ayağını sallayan oyuncuyla temas gösterdi. Daha sonra penaltı atmaya karar verdim.”

Hugh Dallas: “Abdülkadir, 1 hafta geçmesine rağmen hala bunun faul olduğunu mu düşünüyorsun?”

Abdülkadir Bitigen: “Basit bir temas olduğunu düşünüyorum.”

Hugh Dallas: “Sizce penaltı mıydı?”

Abdülkadir Bitigen: “Basit bir temas, penaltı olduğunu düşünmüyorum.”

Hugh Dallas: “Özgür harika bir sezon geçirdin, müdahalelerin çok azdı, 3 civarında. Neden bu kadar basit bir temas istedin, basit temaslara penaltı çalınmayacağı defalarca vurgulandı ve neden istemedin?” Hakemi inanılmaz bir baskı altına mı soktunuz?”

Özgür Yankaya: “Kısacası hata yaptım. Hakem görmediğini söyleyince baktım, sonra beklentilere baktım, itiraz eden oyuncular vardı, teması gördüm. O an Bunun odada bir penaltı olduğunu düşündüm.”

Hugh Dallas: “Kamerayı açabilir misin Özgür?”

Özgür Yankaya: “Şu anda havaalanındayım.”

Hugh Dallas: “Oyuncuların temaslarına, hareketlerine baktığınızda işi abartıp penaltı kazanmak. Size defalarca söyledik, hücuma değil defansın hareketine bakın. Adam abartarak beklenti yaratıyor” ve penaltıyı kazanmak için hafif temasın çok daha büyük görünmesini sağlamak.”

Özgür Yankaya: “Yanlış anlaşılmasın, beklentilere göre yaptım demiyorum. O anki ruh halimi hatırlamaya çalışıyorum. Neden yaptığımı merak ediyorum ve hala da devam ediyor. Ben acaba neden yaptım. hatırladıklarım hakkında konuşmaya çalışıyorum. mesela aklıma takılan başka bir şey var, yeni aklıma geldi mesela. bir şey vardı. şimdi Hugh kızabilir ama her pozisyon “Farklı, bazen UEFA filmlerindeki örneklerle karşılaştırarak hata yapabiliyoruz. Çoğu zaman ameliyatı ya doğru yaparız ya da yapamayız ama bu şekilde de olabiliyor. Benim de aklımda bir pozisyon vardı. Bunu çok ilişkilendirdim. Milli takımımızın maçıydı. “Oyuncu abarttı ve kendini havaya attı. Benzer bir temas vardı. Baktılar. Çok benzer bir pozisyon. Bu bir beklenti değil, sadece bir beklenti değil.” kendi içinde. Bu ikincil bir faktördür. Bunu doğru anlaşılsın diye söylüyorum.”

Abdülkadir Bitigen: “Özgür Ağabey'in beni aradığını anlıyorum. Ben teması göremediğimi söyledim. Ceza sahasında temas vardı. Sahada penaltı beklentisi vardı. Ben de görmedim. Özgür Ağabey bu nedenle beni davet etti. VAR odasında bulunan biri olarak bunu çok iyi anlıyorum. “Hücumun abartmasına mı yoksa defansın müdahalesine mi bakacağız? Saldırganlar her seferinde abartıyor. Biliyoruz. Ayak ameliyatının önemli olduğu doğru değil mi? Bunu sormak istiyorum.”

Hugh Dallas: “Basit penaltı vermiyoruz. Küçük bir temas olsa bile basit penaltı vermiyoruz.”Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Sızdırıldı!  Videonun tamamı yayınlandıSızdırıldı! Videonun tamamı yayınlandı
Evine bırakılan not dehşete düşürdü!Evine bırakılan not dehşete düşürdü!
Sert tepki: Özür dileyin ve hakemliği bırakın!Sert tepki: Özür dileyin ve hakemliği bırakın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir