İkinci Türk astronot Tuva Cihangir Atasever'in uzaya yolculuğu! Dünya'ya indiler

Aralarında ikinci Türk astronotu Atasever'in de bulunduğu Virgin Galactic'in “VSS Unity” yörünge altı aracını taşıyan uçak, New Mexico'daki uzay limanı tesisinden havalandı.

Atasever'in araştırma astronotu olarak görev yaptığı 6 kişilik “Galactic 07” ekibinde, ABD'den iki özel astronot ve İtalya'dan bir özel astronotun yanı sıra 2 pilot da yer aldı.

DÜNYAYA İNDİLER

Yaklaşık 1 saat 10 dakika süren uçuş sırasında, yörünge altı aracı “VSS Unity”, nakliye uçağıyla yaklaşık 45 bin feet irtifaya ulaştıktan sonra, motorunu hibrit yakıtla çalıştırarak yaklaşık 90 kilometre irtifaya ulaştı. roket.

AA-20240608-34818569-34818559-TURKIYENIN_IKINCI_ASTRONOTU_ATASEVERIN_YORUNGE_ALTI_ARASTIRMA_UCUSU_BASLADI

İkinci Türk astronot Tuva Cihangir Atasever'in de içinde bulunduğu yörünge altı aracı “VSS Unity”, saat 18.40'ta Dünya'ya inerek yolculuğunu tamamladı.

4

“GÖREV TAMAMLANDI”

Türk Uzay Ajansı, görevin başarılı olduğunu duyurdu.

_65544 (1)

_65544

ERDOĞAN'IN AÇIKLAMASI: “ÇALIŞMALARINI HEYECANLA TAKİP EDİYORUZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya paylaşımında şunları söyledi: “Yörünge altı araştırma görevi için bugün uzay yolculuğuna başlayacak olan ülkemizin ikinci astronotu Tuva Cihangir Atasever'e başarılar diliyorum. 7 bilimsel deney gerçekleştirin.” dedi.

erdoğan1

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Bir ilde 'öfke' alarmı!  Belediye ve Valilikten açıklama: Karantinaya alındılarBir ilde 'öfke' alarmı! Belediye ve Valilikten açıklama: Karantinaya alındılar
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Danimarka Başbakanına yapılan saldırıyı kınadı!Cumhurbaşkanı Erdoğan, Danimarka Başbakanına yapılan saldırıyı kınadı!
70 yaşında YKS'ye katıldı!  Kazanırsa o bölümü seçecek70 yaşında YKS'ye katıldı! Kazanırsa o bölümü seçecek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir