İsmail Uyanık'tan TFF başkanlığına teklif

genişletmek

KAYNAK DHA

İstanbul Samsunspor Derneği Yönetim Kurulu, TFF Başkanlığı'na açıklama yayınladı.

Açıklamada İsmail Uyanık ismine vurgu yapıldı ve şu ifadelere yer verildi:

“Bilindiği gibi Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi ve tüm yönetim kurulları tarihin belki de en kötü yönetimini sergileyerek Türk futbolunun güvenilmezliğinin ve beceriksizliğinin merkezinde yer almaktadır. Bu konuda başta Samsunspor olmak üzere birçok kulüp olağanüstü seçim kongresi çağrısında bulundu; Bunun acilen ve birden fazla adayın olduğu özerk yapıya saygı göstererek gerçekleşmesini istiyordu. Otonom yapıya uygun; Her ne kadar çok adaylı seçim tek makul yol olarak görülse de İstanbul Taraftarlar Derneği Samsunspor'un belirttiği gibi TFF başkan adayımız eski başkanlarımızdan İsmail Uyanık'tır.

Anadolu kulüplerinin efsane başkanlarından biri olan Uyanık, 1992-2005 yılları arasında Türk futbolunun yönetiminde görev aldı; Liyakat nitelikleri, sportmenlik insanlığı tecrübesi, yönetim yeteneği, temsil kabiliyeti ve adil olma yeteneği ile ülkemizin futbol sürecinde herkesin desteğini alabilecek bir karakterdir. “Bu konudaki beğenisini bilmesek de Türk futbolu adına işaret edebileceğimiz en doğru isim İsmail Uyanık'tır.”

Huzur ve başarı ortamı isteyenler Türk futboluna geliyor; Başta Samsunspor olmak üzere tüm kulüplerimizin İsmail Uyanık'ın başkan olması fikrini dikkate alması gerektiğine inanıyoruz.

Markus Gisdol: Şampiyonanın sonuna kadar savaşmaya devam edeceğiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir