Kayseri'de saldırıya uğrayan CHP'li Şerafettin Bahadır'ın sağlık durumlarında yeni gelişme: 5 gün uyutulacak – Son Dakika Siyasi Haber

Pınarbaşı eski belediye başkanı Menduh Uzunluoğlu'nun kardeşi Ejder Uzunluoğlu, Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde CHP'li Şerafettin Bahadır'ın aracının silahlı saldırı sonucu bloke edildiği, darp edildiği ve ağır yaralandığı olayla ilgili olarak jandarma ekipleri tarafından şüpheli olarak tutuklandı.

Bahadır'ın yoğun bakımdaki tedavisi devam ederken, gözaltına alınan Ejder Uzunluoğlu'nun jandarmadaki işlemleri sürüyor.

Konuya ilişkin CHP Kayseri İl Müdürlüğü'nden açıklama yayımlandı.

CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç ise şunları söyledi: “Cumhuriyet Halk Partili bir kardeşimiz bugün komada ölümle mücadele ediyor. 100 Pınarbaşı belediye başkanını kazansak ne olur? 1000 Pınarbaşı belediye başkanı kazanılsa da, kaybedilse de buna değer. Yaşamaya değer mi Şerafettin Bahadır “Hayat yaşasın, gerekirse belediyemiz olmasın” diyoruz. 31 Mart'ta kazandık, olanları tüm Türkiye gördü, Haziran'da yine kazandık. 2 Görüyorsunuz ki, Kayseri bunu hak etmiyor: “Kayseri'nin barış şehri, dostluk şehri ve kadim şehir olduğunu söylüyoruz ama ne yazık ki bir Kayserili milletvekili olarak bu beni çok üzüyor” dedi.

'HAYAT TEHLİKESİ DEVAM EDİYOR'

Aşkın genç, “Pınarbaşı halkı kararını verdi ve Deniz Yağan'ı belediye başkanı seçti. Kirli oyunlar, kirli oyunlar, planlanıp uygulanması tüm bunların Kayseri'ye hiçbir faydası olmayacak. Adı geçen kişi veya taraflara hiçbir faydası olmayacak. Merkez İlçeden Pınarbaşı tarafından Bir kişi Önce kızının gözü önünde dövülüyor, sonra öldürülüyor bu, 21. yüzyıl Türkiye'sine ve Kayseri'mize yakışıyor mu? Hepimiz 'geçmiş olsun, adalet yerini bulsun' diyoruz ama o kişi hâlâ ölümle boğuşuyor. hayati tehlikesi bulunmaktadır. En az 5 gün uyutulacak. Bütün dualarımız onun güvenliği içindir.” dedi.

'KİRLİ OYUNLARIN ARACI OLMAYACAĞIZ'

CHP Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin de şöyle konuştu:

“Dün gece Şerafettin Bahadır kardeşimiz ilk kez bir araç tarafından takip edildi. Bir köyde durduruldu. Oradan kaçtı. Acil servis 112'yi aradı. Tehdit edildiğini, takip edildiğini ve engellendiğini ismiyle belirtiyor. A Yan köyün girişinde aynı araç önünü kesiyor. Arabaya yaklaştığında “Kızım içeride, nereye istersen gideyim” diyor.

Dediğim gibi mesajı aldık ama kirli oyunlara alet olmayacağız. Buradan İl Valisine, yargıya, mülki amirlere ve herkese sesleniyorum; Bu olaylara sebep olanların başını okşayarak Kayseri'de huzurun sağlanması mümkün değildir. “Ahlaksızlık, saldırı veya terör eylemleri yapılıyorsa, kime dayalı olursa olsun, nereye giderse gitsin takipçileri olmalı ve biz de onların takipçisi olacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir