MHP Genel Başkanı Bahçeli'den “sokak hayvanları” açıklaması – Son Dakika Türkiye Haberleri

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Asgari ücrete tabi insanların refah düzeyinin yükseltilmesi bu ülkede yaşayan her insanın öncelikli görevi olmalıdır. Dolayısıyla benzer teklifler geldiğinde gerekli katkıları sağlıyoruz” dedi. Dedi.

Bahçeli, gazetecilerle sohbet ederek, Kızılcahamam'da düzenlenen Ülkü Ocakları eğitim programının gündemine ilişkin soruları yanıtladı.

Sokak hayvanlarına yönelik düzenlemeye ilişkin bir soruya yanıt veren Bahçeli, “Sanırım bu konu Meclis'te veya hükümette görüşülecek. Belki belediyelere tasarruf sağlanacak. Muhtemelen bu duruma son verecek, çünkü çok yüksek seviyelere ulaştı.” dedi.

Yönetmelikte “anestezi”nin yer aldığının belirtilmesi üzerine Bahçeli, şunları söyledi: “Sorunun önerilen şeklini tam olarak bilmiyorum. Bunu kim, ne amaçla öneriyor? Nasıl uyutulacak, ne kadar süre uyutulacak?” Uyutulacak, kimi uyutacak? Dün hayvan sevgisinden aşırı şikayet edenler, şimdi sokak hayvanlarının kullanılmasından şikayetçi oluyor.” Dedi.

'UYKU' TARTIŞMALARI

Düzenlemeyle ilgili bir başka soruya da yanıt veren Bahçeli, bunun kendisinin incelediği bir konu olmadığını açıklayarak şöyle konuştu: “Tartışmaları televizyondan dinliyoruz. İkiye ayrılıyor. En çok ağırlık kazanan şey uykunun koyulması meselesi. köpekler Türkiye'de nereye giderseniz gidin öğle sıcağında köpekler uyuyor ve bunu herkes görüyor.” “Peki bu uyku nedir, bunu kim yapacak, sınırı nedir ve kaç saat uyuyacaklar?” değerlendirmesini yaptı.

Bir gazetecinin “Köpeğin gözlerine bakarsan uyumasına izin vermezsin” açıklamasına yanıt veren Bahçeli, şunları söyledi: “Tartışma çok farklı boyutlara taşıyor. Türkiye'de ve dünyada çok şey oluyor. Pek çok insan açlık sınırının altında, işsiz, evsiz kalıyor. Pek çok olayla karşı karşıya kalıyorlar. İnsanları sevmekten korkuyorlar.” Acaba hayvanlardan uzak duranlar, insanları sevmekte zorluk çektikleri için mi hayvanları sevmeye yöneliyorlar? Bu benim alanım değil. dedi.

Bahçeli: “Evcil hayvanınız var mıydı?” sorusuna “Hayır” yanıtını verdi.

“CEVAPTAN KAÇMAK VEYA DEMDEN KORKMAK BİR İŞARETTİR”

Partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı açıklamayı hatırlatan Bahçeli, “Türkiye'nin cumhurbaşkanımız tarafından değil başkaları tarafından yönetildiğini savunan Özgür Bey ve yönetimine soruyorum ve onlardan yiğitçe cevap vermelerini bekliyorum” dedi. O soruya cevap vermek yerine başka konulara yönelme ifadesi DEM'den kaçışın ya da korkunun göstergesidir.” Dedi.

Bahçeli, Türk Silahlı Kuvvetlerinin bazı kanunlarında değişiklik yapılmasına ve emekli komutanların medyaya açıklama yapmadan önce ilgili komutanlıkları bilgilendirme zorunluluğuna ilişkin yasa tasarısına ilişkin soruya şu yanıtı verdi:

“Uzun yola giderken yol kenarında bir tabela görüyoruz. Boş bir arsada tek tabela var. Sıklıkla görülen tabelalardan biri de sınırlı sorumlu konut kooperatifidir. Fikirleri savunurken sınırlı olmak gerekir. Sorumluluk Her gün, her yerde, her şey hakkında konuşmak doğru değil Uzun yıllar Silahlı Kuvvetlerde görev yapmış, birçok olayı çok iyi bilen kişilerin, bunları yaşayanların deneyimlerini siyasi çerçevede yorumlamaya çalışmaları doğru değil. Bu tecrübeyi savaşan insanlara aktarmalı ve televizyonda herkesin konuştuğu bir ortamda askerlik hizmetinin daha sağlıklı ve verimli geçmesine yardımcı olmalılar.” 4 ay çalışanlar da, 20 yıl çalışanlar da, paşa da, albay da hiçbir şey konuşmuyor.”

“Türkiye'nin bildiğini İran'dan öğrenmeyeceğiz”

İran helikopterinin Akıncı İHA tarafından tespit edilmesine ilişkin ise “yerli ve milli” olmadığı belirtilirken, İran'ın “Akıncı bulamadı, biz bulduk” açıklamasında bulunuldu. Bahçeli, “İran haklı, Türkiye haksız” yönündeki açıklamaları ve argümanları sorulduğunda ise şunları söyledi:

“Ben buna katılmıyorum. Yani Türkiye'nin bildiğini İran'dan öğrenmeyeceğiz. Türkiye de orada hizmet verdi, sonuç aldı. Gurur duymalıyız. Başkaları üzerinden Türkiye'yi sorgulayın, hükümeti yetersiz görün, ya da Mücadele eden insanların var olmadığını varsaymak doğru bir yaklaşım değil “Yani Türkiye'nin hizmetlerinde haklı olduklarını düşündükleri hiçbir şey yok. Bu uzun vadeli Türkiye düşmanlığı doğru değil. Bu insanların sağlığına zarar verecektir. Baskıncılar gittiler, onu buldular ve götürdüler.”

Bir başka soruyu yanıtlayan Bahçeli, yapılması gereken seçimlerin tamamlandığını vurgulayarak, şöyle konuştu: “Herkesin sonuçları kendi siyasi vizyonuyla, parti faaliyetleriyle, çalışma tarzıyla ve propaganda gücüyle değerlendirmesi gerekirken, partiyi itibarsızlaştırma ve meşrulaştırma çabaları sürüyor. Hükümetin seçim tartışmasıyla yıpratmaya yönelik bir seçim tartışması yapması demokrasiye doğru bir yaklaşım değildir. Giderek itibarsızlaşıyor, beceriksizleşiyor, halkın milli iradeye saygısızlığı artıyor. Buradan çıkmamız lazım.” değerlendirmesini yaptı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın, Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesindeki gösterisiyle ilgili soru üzerine, “Bunlar Mansur Yavaş'ın işleri. Yavaş yavaş ilerliyorlar.” o cevapladı.

Daha önce MHP'li Beypazarı Belediye Başkanı olduğunu, daha sonra MHP'li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olduğunu hatırlatan Bahçeli, şöyle konuştu: “Şimdi bir yerlerde. Beypazarı'na gitmek yerine Pınarbaşı'na giderse sık sık kullanılan bir tabir var, onlar 'Siyasi' deyin, bunun bir anlamı var.” “Böyle bir şey olduğunda 'siyasi' olur. Her yere gidebilir.” dedi.

Pınarbaşı'nın 2 Haziran seçimlerinin yenilenmesinden önce veya sonra bir programı olup olmadığı sorulduğunda Bahçeli, bir çalışma grubu oluşturulduğunu ve orada her cumartesi ve pazar çalışmanın devam ettiğini söyledi.

Bahçeli, “2 Haziran'a çok az kaldı. Gitmemiz gerekiyorsa biz de gideriz” dedi. Dedi.

“Çiçek mi topluyoruz?”

Program çerçevesinde yaptığı konuşmayı hatırlatan MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Ülkü Ocakları'na düzenli bir saldırı var mı?” Soruya şu şekilde cevap verdi:

“Uzun zamandır bu böyle. Aralarında yaşayan arkadaşlarımız da bunu biliyor. Ülkü Ocakları Türkiye için var olması gereken bir örgüttür. Bu örgütü yıpratmak, uzun vadede Türkiye'yi yıpratmayı hedefleyenlerin görevidir. Onun için Ülkü Ocaklarını üzmemeliyiz, onları üzmemeliyiz, iftiralarla boğmamalıyız. Değerlendirmelerimiz ışığında gençleri geleceğe hazırladığımızı uzun zamandır söylüyoruz: “Bilgisayara yönelmelerini tavsiye ettik.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir