Ralf Rangnick: Türkiye'ye karşı inanılmaz oynadık

genişletmek

KAYNAK DHA

Avusturya, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) hazırlıkları kapsamında Ernst Happel Stadı'nda konuk edilen Türkiye'yi 6-1 mağlup etti. Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında Avusturya Milli Teknik Direktörü Ralf Rangnick bir açıklama yaptı. Türkiye gibi bir takımda oynamanın kolay olmadığını belirten Ralf Rangnick, şöyle konuştu: “Takımımız çok iyi oynadı, çok iyi bir takımım var. Güçlü bir takıma karşı gerçekten olağanüstü bir sonuç. İlk yarıya baktığınızda Türkiye daha baskın ve dominant takımdı. Sahada daha organizeydi. Teknik olarak çok iyi oyuncular ve uzman ayaklara sahipler. Gerçekten zorlu rakiplere karşı oynadık. Hırvatistan ve Almanya'yı yendiler. Bugün Türkiye gibi bir takıma karşı 95 dakika oynamak kolay olmadı. Son 15 dakikada bize yakışan futbolu gösterdik ve soyunma odasına 2-1 öne geçtik. “Sonuçta Türkiye gibi bir takıma karşı 6-1 kazanmak bizi çok mutlu etti” dedi.

Vincenzo Montella istifa talebine tepki gösterdi: Provokasyon…

“SAHADA ÇOK ORGANİZE OLDUK”

Ralf Rangnick, yüksek baskı uyguladıklarını belirterek, “Sahada çok organizeydik, üçüncü bölgede zorluk yaratacak baskı uyguladık. “70-75 dakika boyunca yüksek baskı uyguladık, bu da oyunumuzun bir parçasıydı” dedi.

“UYGULADIĞIMIZ SİSTEM ÜZERİNDE EKİP KURMAYA ODAKLANMAK İSTİYORUM”

Türkiye karşılaşmasının iyi bir referans olacağını belirten Rangnick, şöyle konuştu: “Bugün iyi bir referans olacak ve oyuncularım bu anlamda işimi kolaylaştırdı. Bazı oyuncular kendini kanıtlamış, eksik oyuncularla sahaya çıktık, her geçen gün aşıladığımız sisteme göre bir takım kurmaya odaklanmak istiyorum. Slovakya-Türkiye maçında istediğimiz futbolu oynadık. “Bu yavaş yavaş personelimin düşüncelerini sağlamlaştırmaya başladı” yorumunu yaptı.

“DOSTLUK DEĞİL, RESMİ MAÇ GİBİ OYNANAN BİR MAÇTI.”

Sahada çok az hata yaptıklarını belirten Ralf Rangnick, şunları söyledi: “Bugün hazırlık maçından çok resmi maç gibi oynanan bir maçtı. Bizim için iyi bir testti, sahada çok az hata yaptık, üçüncü bölgede iyi baskı yaptık. Seviyemizi istikrara kavuşturmak için bu performansı istikrarlı bir şekilde göstermemiz gerekiyor. Çünkü grupta Fransa, Hollanda ve Polonya ile çok zorlu maçlar oynayacağız. Sözlerini şöyle tamamladı: “Bugün Türkiye'ye karşı inanılmaz bir maç oynadık.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir