Sanatseverlere müjde: İstanbul'da sanat dolu bir hafta… – Son Dakika Kültür-Sanat Haberleri

İstanbul zengin bir etkinlik programıyla bu hafta sanatseverleri ağırlayacak. İşte bu haftanın öne çıkanları…

TİYATRO GÖSTERİSİ

İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda “Masumların çağı, suçluların çağı”, “Babamın sözleri”, “Oyuncu” (Ben-Feuerbach), “Bir ruhun hikayesi”, “Meraklı için bir hikaye”, “İnanıyorum Katil öldürüldü” tiyatro gösterileri sahnelenecek. Üstelik “Küçük Korku Dükkanı” müzikal ve “Çöp Canavarı” Çocuk oyunları da halkla buluşacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) şehir tiyatrolarında. “Kedi”, “Şafakta Görüşürüz”, “Hayvanat Bahçesi Hikayesi”, “Yarın Veya Yarın”, “İkinci Perdenin Başlangıcı”, “Diktat”, “Bir, Yok, Binler” ve “İkinci Perdenin Başlangıcı” tiyatro gösterileri sahnelenecek.

Atatürk Kültür Merkezi'nde “Hayrola Yatağı” ve “Bella Figura” Oyunlar Zeytinburnu Kültür Sanatta Sergilenecek “Çalışkan Karıncalar” Çocuk tiyatrosu gösterilecek.

KONSERLER

Levent Yüksel AKM'de “30. Yıl Senfoni Konseri” İDOB'un gör “Stabat ana” konser de gerçekleşecek “İstanbul DenizBank Devlet Senfoni Orkestrası Konserleri Gala Konseri” Görmek “Pantolonlu Kadınlar” konserler müzikseverlerle de buluşacak.

Zorlu PSM'da “Üç yıldız, biri birinci” konser CRR konser salonunda gerçekleşecek “Henri Texier Trio”, “CRR Türk Müziği Topluluğu” ve “Gabor Tarkövi” Konserler düzenlenecek Zeytinburnu Belediyesi “Nağmedar: Hicaz ve Nihavend'in çalgı eserleri” konsere ev sahipliği yapacak.

SERGİLER

Türk ve İslam Eserleri Müzesi'nde “Gılaf-ı Reyya: Osmanlı'dan Günümüze Parfüm Şişeleri” Sergi ziyaret edilebilir.

İş Sanat Kibele Sanat Galerisi'nde “Yazan-Resimleyen: Latif Demirci” Sergide sanatçının eserleri ve çizgi film karakterlerinin maceraları kronolojik ve tematik sırayla sunulacak.

Macar Kültür Merkezi'nde Macar sinemasının 120 yılı. “Geniş açı” Sergi görülebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir