TAI yeni yollar açacak | Genel Haberler


Tatbikatta ilk kez Türk havacılık sanayisinin geliştirdiği benzersiz yeteneklere sahip platformlar havalanacak. ANKA ve AKSUNGUR insansız hava araçları (İHA) ile T129 ATAK taktik taarruz ve keşif helikopterinin ardından HÜRJET eğitim uçağı, HÜRKUŞ temel eğitim uçağı ve GÖKBEY genel maksat helikopteri ilk kez tatbikatta yer alacak.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Ege Bölgesi'ndeki en büyük kombine ortak tatbikatı olan EFES-2024 tatbikatına çok sayıda yerli ve yabancı gözlemci katılacak. 23-30 Mayıs tarihleri ​​arasında Seferihisar atış poligonunda gerçekleştirilecek tatbikata geniş ürün yelpazesiyle katılan TAI, ANKA insansız hava aracının birebir ölçekli modelini sergileyecek. Ayrıca alanda KAAN milli muharebe uçağı, ANKA III insansız muharebe hava sistemi, HÜRJET eğitim uçağı ve T929 ATAK II helikopterinin 1/7 modelleri de sergilenecek.

TAI'DAN VÜCUT GÖSTERİSİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 30 Mayıs'ta tatbikat alanında yaptığı konuşmanın ardından TAI tesislerinde geliştirilen uçaklara geçiş yapılacak. Test uçuşlarının ardından ilk kez Ankara'dan ayrılarak Samsun'a giden ve 19 Mayıs'taki törenlerde gösteri uçuşu gerçekleştiren HÜRJET jet eğitim uçağı, bölgeye değer katan GÖKBEY T625 genel maksat helikopteri ve HÜRKUŞ temel eğitim uçağı Türkiye'ye önemli bir ihracat başarısı yakalayan katılımcılar, Seferihisar atış poligonuna veda edecek. Ayrıca Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde TAI tarafından üretilen T129 ATAK helikopteri ile ANKA ve AKSUNGUR insansız hava araçları da tatbikata katılacak.


etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir