Toplu E-posta Gönderme: Toplu E-posta Nasıl Gönderilir? Outlook ve Gmail e-postalarının toplu gönderimi

Kullanıcılarına sunduğu fırsatlar, kolaylıklar ve zaman açısından en sevilen iki e-posta sistemi olan Outlook ve Gmail sistemleri birçok açıdan farklı olsa da bazı ortak noktalara sahiptir. Toplu e-posta işlemleri ortak noktalar arasında yer alsa da, gelen ve gönderilen e-postaların sınıflandırılması, takvim seçenekleri veya diğer bazı farklılıklar dışında bu işlemler her iki sistemde de farklı adımlar kullanılarak gerçekleştirilebilmektedir.

Toplu mail nasıl gönderilir?

Toplu e-posta gönderimi genel olarak şirket düzeyinde yapılacağı düşünülse de bireysel olarak da tercih edilebilecek bir süreçtir. İster Gmail ister Outlook üzerinden yapılabilen bu işlemin e-postanın gönderileceği kişi sayısına da sınırlamaları vardır.

Aynı anda belirli sayıda kişiye gönderilebilecek e-posta sayısında da kısıtlamalar olabilir. Toplu e-posta gönderebilmek için e-posta gönderilecek kişilerin e-posta adreslerinin bilinmesi ve bu adreslerin virgülle yazılması gerekmektedir. Outlook ve Gmail'de birkaç adımda gerçekleştirilir.

Toplu e-posta nasıl gönderilir?

Herhangi bir nedenle toplu e-posta göndermek, Gmail'de birkaç adımı takip ederek yapılabilecek bir işlemdir. Gmail'e toplu e-posta gönderme adımları:

  • Web tarayıcısı açılır.
  • Gmail hesabınıza giriş yapın.
  • Sol üstteki oluştur'a tıklayın.
  • E-postanın gönderilmesi gereken tüm e-posta adresleri alıcı kısmına yazılır.
  • Konu kısmına ilgili konunun başlığı ve içeriği yazılır.
  • Gönder butonuna tıklıyorsunuz.

Alıcıların birbirlerinden haberdar olmasını istemiyorsanız e-postanın BCC olarak seçilmesi ve e-posta adreslerinin BCC kutusuna yazılması gerekmektedir. Aksi takdirde e-postayı alan kişi diğer alıcıları da görecektir.

Outlook toplu e-posta gönderimi

Outlook'ta toplu e-posta göndermek için Gmail sisteminde olduğu gibi benzer işlemler gerçekleştirilir. Her iki sistemin arayüzleri farklı olsa da e-postalar aynı şekilde oluşturulup gönderilmektedir.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Devlet yetkilileri Anıtkabir'i ziyaret ettiDevlet yetkilileri Anıtkabir'i ziyaret etti
Yılın ilk kene vakası!  Türkiye genelinde artışYılın ilk kene vakası! Türkiye genelinde artış
Provalarda felaket!  Uçuş sırasında iki helikopter çarpıştı: 10 ölüProvalarda felaket! Uçuş sırasında iki helikopter çarpıştı: 10 ölü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir