Yeni emlak kampanyası devam ediyor! Faiz oranları düşecek, vade uzayacak


Artan fiyatlar ve yüksek faiz oranları nedeniyle konuta erişim zorlaştı. Alternatif yatırım araçlarına olan ilgi de yatırımcıları gayrimenkul sektöründen uzaklaştırdı. Tüm bu nedenlerden dolayı alıcıların beklemesi emlak piyasasında durgunluğa yol açtı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın bir şubesi olan Emlak Konut GYO, hem sektörü canlandırmak hem de konut satın alma koşullarını iyileştirmek amacıyla yeni bir kampanya hazırladı. Yeni emlak kampanyasının detayları bugün Emlak Konut genel müdürü Cengiz Erdem tarafından açıklanacak.

İNDİRİM YAPILIYOR

Yüzde 4'ün üzerindeki konut faizi ev almanın önündeki en büyük engellerden biri. Edinilen bilgiye göre; Emlak Konut'un kampanyasıyla kredi faizleri yüzde 1,20-1,50'ye düşecek. Vade süreleri 72 aya kadar uzayacaktır. Konut alıcılarına belirli dönemlerde ara ödeme imkanı ile artan taksit seçenekleri sunulacak. Kampanyanın amacı aylık ödemelerinizi daha makul seviyelere indirmektir. Kampanyadan beklentiler arasında ekspertiz ücretinden az olmamak kaydıyla nakit ödemelerde yüzde 20-25 oranında indirim yapılması da yer alıyor.

Kampanyaya Emlak Konut projelerinin de dahil olması ve bazı hasılat paylaşımı projelerinin de sisteme dahil edilmesi bekleniyor. Emlak Konut'un son yıllarda peşinat ve faiz oranlarında indirime gidildiği, vadelerin uzatıldığı, hatta ödemelerin ertelendiği kampanyalar büyük ilgi gördü.


etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir