Dursun Özbek'ten Ali Koç'a sert sözler: “Yaptıklarından tek tek sorumlu tutacağım” – Son Dakika Spor Haberleri

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, derbi sonrası yaşananlara ilişkin düzenlenen basın toplantısında konuşuyor.

Dursun Özbek'in açıklamaları şöyle:

“Bu olaylara sebep olan asıl ahlaksız kişi, onun yandaşları ve bu olayları kolaylaştıran yetkililer hakkında gerekli suç duyurusunda bulunduk.

Ali Koç'un arsızlığı sezon başından bu yana yükselişte. Kimse bu kişiden hesap soramaz. Dün gece, maçın bitiminden bir saatten fazla süre sonra statta bulunmayan Ali Koç, trafiğin tıkanması üzerine stada geldi. Polis eskortuyla geldi.

Ali Koç, bugün buradan söylüyorum sana. Yaptıklarınızın hesabını tek tek soracağım. Yaptığın yanına kalmayacak. Seçimi kazanmak için gösterdiğiniz gösteriden bugün, yarın ve her zaman sorumlu tutulacaksınız. Toplumları birbirine düşürme projesi olduğunuzu tüm Türkiye öğrenecek.

Bütün bu yaptıklarınızın benim için hiçbir önemi yok, ben Galatasaray'ın başkanıyım. Hayranlarımıza ve üyelerimize bir mesajım var; Hiçbir seçim bizim için bu şampiyonluktan daha değerli değil. Tek hedefimiz 24. şampiyonluğumuz. Bugünden itibaren seçimlere ilişkin tüm toplantılarımızı askıya aldık.

Kardeş oyuncularımızın ve antrenörümüzün yanında olacağız. Kimsenin endişelenmesine gerek yok, yine iyiler kazanacak, şampiyon olacağız.

Yapabilecekleri tek şey bu. Kaos yaratmak, gerginlik yaratmak ve futbolu uzaklaştırmak. Bahsettiğiniz oyuncunun adını söylemek istemiyorum. Isındıkları andan itibaren yapabilecekleri tek şey bu, yapabilecekleri tek şey bu. Kaos, gerilim yaratın ve konuyu futbolun ötesine taşıyın.

Boş bir kampta, silahlı muhafızlarla, 70-80 serseri… Bu işin statüsü var. Burası Galatasaray'a ait bir stadyum. Akreditasyon kapsamına giren kişiler bellidir. Ayrıca belirli bir süre giriş yapamıyorum. Tıpkı haneye tecavüz gibi geliyorsun. O da yalnız değil. Silahlı muhafızlar, 80 kişi, stadyum boş. “Bu sahte bir kabadayılık değilse nedir?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir